Drodzy Pastwo,

W dniach 23-29 maja 2016 Fundacja Pegaz.la organizuje oglnopolsk kampani spoeczn Tydzie bez Monitora we wsppracy z Campaign for a Commercial-Free Childhood. Do wczenia si w t inicjatyw spoeczn serdecznie zapraszamy dzieci i rodzicw, rodziny, placwki edukacyjne, inne instytucje i grupy spoeczne, a take wolontariuszy.

Gwnym jej celem jest zwrcenie uwagi na problem coraz czstszych uzalenie od urzdze elektronicznych oraz promocja aktywnego spdzania wolnego czasu w gronie rodzinnym.

Tydzie Bez Monitora to doskonaa okazja, aby zwikszy nasz niezaleno od cyfrowej rozrywki. To szansa dla dzieci i dorosych na popraw wsplnych, szczeglnie zaniedbywanych w dzisiejszych czasach, relacji rodzinnych i midzyludzkich.

Podczas Tygodnia Bez Monitora miliony dzieci i dorosych na caym wiecie deklaruj, e przez siedem dni powstrzymaj si lub w znacznym stopniu ogranicz korzystanie z urzdze z ?monitorem?. Oznacza to, e na ten czas nie tylko ogranicz korzystanie z komputerw, smartfonw i tabletw, ale przede wszystkim, e bd w tym czasie czyta ksiki, bawi si, rozmyla, tworzy, bd aktywni ruchowo i spdz wicej czasu z rodzin i przyjacimi.

Do tej pory nasz akcj objli patronatem honorowym Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Prezydent Miasta Gdaska Pawe Adamowicz, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Prezydent Miasta Stoecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Walz.

Zapraszamy Pastwa do wsparcia naszej akcji, bdziemy wdziczni rwnie za wszystkie sugesti, wskazwki i opini na temat naszej kampanii. 

Zapraszamy na stron powicon akcji: www.bezmonitora.klubrodzica.com