O nas i naszej misji

Jeli nie wie ? wytumacz
Jeli nie moe - pom"

Janusz Korczak

Idealna szkoa? To nie tylko certyfikaty i wysoki poziom nauczania. Tego nie brakuje wikszoci placwek edukacyjnych. W kocu ich rol jest udoskonalanie wasnych systemw zarzdzania jakoci pracy i stae podnoszenie poziomu oferowanych usug. Nie inaczej jest z ?OMEG? ? jestemy Szkoa z klas, posiadamy certyfikat Szkoy Jakoci, nasza kadra to prawdziwi Nauczyciele z klas. Corocznie w gronie uczniw s laureaci i finalici konkursw przedmiotowych rnego typu. Nasi uczniowie osigaj  bardzo  wysokie wyniki sprawdzianu po szkole podstawowej i egzaminu gimnazjalnego.

Przykady mona mnoy, bo jestemy placwk, ktrej zaley na podejmowaniu kolejnych wyzwa, zarwno przez kadr nauczycielsk, jak i wychowankw.

W czym zatem tkwi sekret naszego sukcesu?

?OMEGA? to placwka z bogatym bagaem dowiadcze. Na jej presti pracoway kolejne pokolenia uczniw oraz zespoy pedagogiczne. Z inicjatywy rodzicw i pedagogw 25 lata temu powstao Spoeczne Towarzystwo Edukacyjne w Katowicach, ktre zaoyo spoeczn szko do dzi przez rodzicw zarzdzan. Od kwietnia 2005 roku posiadamy status Organizacji Poytku Publicznego. Cao czesnego przeznaczana jest w zwizku z tym jedynie na dziaalno statutow Stowarzyszenia ? to wycznie Szkoa, a wraz z ni nasze dzieci, czerpie z owych rodkw zysk.

Cho wiemy, e to nie mury sprawiaj, e razem z uczniami nazywamy ?OMEG? ?nasz szko?, nie sposb nie wspomnie o nowym gmachu, ktry otworzy swoje podwoje we wrzeniu 2011 roku przy ulicy Gliwickiej 276. Funkcjonalny, bezpieczny, dogodnie zlokalizowany, a moe po prostu adny? O nowym budynku mwi mona wiele; dla nas jest to przede wszystkim nowoczesne narzdzie odpowiadajce wymaganiom nowoczesnej szkoy. Przestronne klasy wyposaone s tutaj w telewizory, rzutniki i tablice intereaktywne. Te, jak i inne udogodnienia technologiczne umoliwiy nam zainaugurowanie w roku 2011 klasy 1?, w ktrej dzieci pracuj rwnolegle na podrczniku klasycznym i elektronicznym. Ju w kilka miesicy po rozpoczciu zaj w tym budynku moglimy z ulg stwierdzi: dzieci lubi to miejsce. Doskonale przygotowane pracownie specjalistyczne otwieraj przed nimi drzwi do wiata biologii, chemii i informatyki, za czytelnia i dwie wietlice, z ktrych jedna posiada scen teatraln, sprawiaj, e mog one w sposb kreatywny spdza czas nawet wtedy, gdy w szkole zabrzmi ju ostatni dzwonek.

W erze moliwoci, jakie otwiera przed nami Europa XXI wieku wiemy, e umiejtno posugiwania si jzykiem obcym to dla modego pokolenia co wicej ni atut; to absolutna konieczno. Nasi uczniowie, wspierani przez nauczycieli i Native Speakerw, przygotowuj si do egzaminw pastwowych (m. in. Fit 1 z jzyka niemieckiego oraz KET, PET, FCE i YLE Cambridge Tests z jzyka angielskiego) a take bior udzia w oglnopolskich konkursach jzykowych FOX i PINGWIN, na ktrych osigaj liczne sukcesy. Po wakacjach, uczniowie wracajcy z rnych zaktkw wiata s zadowoleni z tego, jak wietnie sobie radzili z porozumiewaniem si. Z pewnoci jest w tym rwnie zasuga naszych Native Speakerw, ktrzy wicz z dziemi mow czynn ju od pierwszej klasy szkoy podstawowej.

Nie zapominajmy, e ycie szkoy to nie tylko zajcia lekcyjne. W ?OMEDZE? dokadamy wszelkich stara, aby nasi wychowankowie chcieli i mogli rozwija swoje zainteresowania. Pragniesz zaistnie? Prosz bardzo! Jest tyle moliwoci: nauka (konkursy, kka przedmiotowe), sport (aikido, tenis, szachy), sztuka (szkolny teatr, warsztaty artystyczne, Akademia jazzu, wyjcia na koncerty i do teatru), dziaalno spoeczna (samorzd uczniowski).

?OMEGA? to jedna z najbardziej bezpiecznych placwek owiatowych. To ju nie kwestia pobonych ycze rodzicw, to fakt. Na nic przesdy ? w pitek 13 kwietnia 2007 roku komisja skadajca si z reprezentantw kuratorium, prokuratury i policji zdumiona obserwowaa, jak toczy si ycie w naszej szkole. Wszyscy ? rodzice, uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy ? mwili jednym gosem: tu jest bezpiecznie. A nasi szacowni gocie tylko to zgodnie potwierdzili wystawiajc nam najwysz ocen w skali. Dzisiaj, rozgldajc si po korytarzach nowego gmachu, nad ktrym dodatkow opiek sprawuj profesjonalni ochroniarze, moemy z dum powiedzie, e bezpieczestwo w ?OMEDZE? to warto niezmienna.

Poczucie bezpieczestwa sprzyja rodzinnej atmosferze. Pojawia si problem? Nie ma problemu! S za to yczliwi nauczyciele, pani pedagog i psycholog oraz pan dyrektor, ktry wcale nie chowa si w swoim gabinecie, ale jest w szkole. Codziennie. Dla kadego ? dla rodzica i dziecka.

Nie do uwierzenia? Przyjdcie i zobaczycie sami. Porozmawiajcie z dzieciakami i modzie. Zapytajcie rodzicw, ktrzy kadego dnia powierzaj naszej opiece swoje pociechy. Obejrzyjcie na stronie internetowej may zaledwie wycinek ycia i dziaalnoci naszego Przedszkola, Szkoy Podstawowej i Gimnazjum.

?OMEGA? to nie zgrabnie stworzona przez zesp fachowcw fatamorgana wspczesnej owiaty, ale sprawnie dziaajcy organizm ? ttnicy zaangaowaniem rodzicw, energi modych serc i umysw oraz yczliwoci pracownikw, to miejsce, do ktrego chtnie si wraca w czerwcu na coroczny Festyn Rodzinny, w listopadzie na wito Szkoy i przy kadej innej okazji.

Zapraszamy do naszego wiata!