Gwnym celem klubu jest szerzenie i propagowanie zasad zachowania, a take postaw tolerancji wrd dzieci i modziey - koordynator mgr Monika Tomaszewska

1. Debata o tolerancji.
Dnia 29 listopada 2004 r. uczniowie Spoecznego Gimnazjum OMEGA pod opiek nauczyciela historii mgr W. Wojnarowicz i mgr R. Bryy brali udzia w odbywajcej si w Urzdzie Wojewdzkim w Katowicach ?Debacie o Tolerancji?. Debata ta bya uwieczeniem prowadzonej przez dwa miesice akcji ?Tolerancyjny dla wiata?.

2. wiatowy Dzie Tolerancji - 16 listopada.
Z okazji wiatowego Dnia Tolerancji miay miejsce w naszej szkole dwa wane wydarzenia. Po pierwsze by to fina konkursu na plakat propagujcy TOLERANCJ w interpretacji naszych uczniw. Najlepsze prace - zarwno pod wzgldem estetycznym jak i przede wszystkim twrczym- zostay wyrnione i mona je oglda na stronie internetowej naszej szkoy.

3. Europa Pokoju.
Dnia 2 padziernika 2004 nasze gimnazjum udao si na debat powicon spoeczestwu obywatelskiemu. Wydarzenie to odbywao si w Paacu Modziey, jego pena nazwa brzmiaa Europa Pokoju. Przed gwn czci powicon Europie moglimy posucha tegorocznego zwycizcy II Festiwalu ?Uwaga Talent? grajcego na wiolonczeli (Wojciech Fudala).