miasto

.

Klub Bezpiecznego Puchatka

?Klub Bezpiecznego Puchatka?jest programem edukacyjnym, ktry wpisuje si w szczytn inicjatyw poprawienia bezpieczestwa najmodszych uczniw szk podstawowych. W ramach programu zwraca si uwag na potencjalne zagroenia i uwiadamia skutki niebezpiecznych zachowa w domu, szkole i na drodze oraz naucza dzieci, jak ich unika i jak postpowa w razie ich zaistnienia. "Puchatki" z Omegi czynnie uczestnicz w programie.

klub bezpiecznego_Puchatka_certyfikat

wicej informacji o programie

COMENIUS

comenius rgb

Spoeczne Gimnazjum OMEGA zakoczyo wielkim sukcesem dugi proces kwalifikujcy nas do uczestnictwa w midzynarodowym programie Unii Europejskiej COMENIUS, ktry zakoczy si wymian modziey midzy Polsk i Szwecj. Czas trwania projektu - 01.08.2012 do 30.09.2014.

wicej informacji

logo etwinning-male

Program eTwinning ma na celu czenie i wspprac bliniaczych przedszkoli, szk podstawowych, gimnazjw, szk ponadgimnazjalnych w Europie za porednictwem mediw elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.

W ramach programu uczniowie I i II klasy Gimnazjum Omega nawizali wspprac z gimnazjalistami ze szkoy sterslttskolan z nadmorskiej miejscowoci Karlshamn w Szwecji .

scan-certyfikatu

Zapraszamy do obejrzenia filmu, ktry nakrcili uczniowie klasy IG dla swoich szwedzkich kolegw

wywietl film

oraz prezentacji przedstawiajcej czym zajmowali si w cigu roku szkolnego 2011/12 uczniowie w ramach programu. Prezentacj przygotowaa Pani Ekaterini Papas-Rotko

wywietl prezentacj (prezi - najlepsza jako)

wywietl prezentacj (yahoo)

wywietl prezentacj (pdf)

Kampania ?mamo, tato, wol wod!? zostaa zainicjowana przez ywiec Zdrj w 2009 roku. Jej celem jest podkrelenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodzicw w ksztatowaniu prawidowych nawykw ywieniowych wrd najmodszych. Podobnie jak w poprzednich latach patronami merytorycznymi akcji s Instytut ywnoci i ywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. W tym roku kampania ?Mamo, tato, wol wod!? zostaa objta honorowym patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerem medialnym ju po raz drugi zostao MiniMini.

W ramach kampanii ?mamo, tato, wol wod? do przedszkoli w blisko 170 miejscowociach na terenie Polski trafi 1500 zestaww edukacyjnych zawierajcych materiay wprowadzajce dzieci w wiat wody. Podczas zaj, ktrych program zosta opracowany przez specjalistw, m.in. z zakresu ywienia, pedagogw, psychologw, a take fizyka i ekologa, dzieci bd miay okazj pozna zasady zdrowego odywiania, dowiedzie si wicej o waciwociach wody i jej zastosowaniu.

woda

radosna-szkoa-tablica

Na pocztku byo troch nerwowo, bo czasu nagli, a producent nie dostarcza zamwionych towarw, ale im trudniej co przychodzi tym bardziej cieszy. Udao si i oto mamy ?Radosn szko?!

W szkole te mona si bawi, temu wasnie ma suy rzdowy program ?Radosna Szkoa". Jego intencj jest stworzenie w szkoach warunkw do aktywnoci ruchowej, porwnywalnych ze standardami wychowania przedszkolnego. W ramach tego programu udao nam si pozyska fundusze unijne na wyposaenie miejsca zabaw dla naszych najmodszych uczniw. Nasza wietlica stwarza teraz jeszcze lepsze moliwoci organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, zwizanymi z du aktywnoci fizyczn. Obserwacja dzieciakw w trakcie zabawy i niecierpliwo z jak oczekuj na swoj kolej do ?zanurzenia si? w basenie z kulkami uwiadcza nas w przekonaniu, i bya to udana inwestycja.

wicej zdj

Więcej artykułów…